"Лора, Яворов и аз" - премиера в Столична библиотека

11 Юни 2019, 10:18        0

Снимка: Светослава Мадарова

Издателство "Библиотека България" и Петър Величков представят „Лора, Яворов и аз“ – спомените на Дора Конова, премиера.

В тази книга Петър Величков дава думата на Дора Конова, за да може най-сетне и тя да има право на свой отговор на въпросите на миналото. И го прави, съзнавайки добре важността на тази възможност за диалог от първо лице с една отминала епоха, в търсене на истината.

„Спомените на Дора Конова – трета в любовния триъгълник, сочен като предпоставка от съвременниците за драмата Лора–Яворов, са десетилетия наред непознати на читателя в пълната си цялост.

Убил ли е Яворов Лора или тя се е самоубила?

Имало ли е любов между Яворов и Дора Конова?

Защо след смъртта на Лора, Яворов изведнъж я заобичва извънмерно?

Случайно ли е избрано времето за второто му самоубийство – при възобновяването на делото?

Кой кого уби – Лора Яворов или обратното?

Внимателният прочит на спомените на Дора Конова най-малкото е повод да се преосмислят възможните отговори.“

Петър Величков, съставител

Заповядайте на 13 юни от 18:00 ч. в зала „Надежда“ на Столична библиотека за премиерна среща с Петър Величков и дългоочакваната му книга „Лора, Яворов и аз“ – пълно издание на спомените на Дора Конова.

Очакваме Ви!