Събирачът на думи - дебют на Десислава Грамадникова

13 Януари 2020, 11:27           262        0

Издателство "Библиотека България", в партньорство с Община Пловдив, ви канят на премиерата на дебютната книга с разкази на фотографа Десислава Грамадникова (Desi Gramadnikova), носеща името "Събирачът на думи".

Книгата е финансирана от Община Пловдив по Компонент 4, "Произведения на пловдивски писатели и важни за града издания".

~~~

Сред гостоприемната атмосфера на Исторически музей Пловдив думи за книгата ще прозвучат от рецензента Тео Буковски, за създаването ѝ ще разкажат издателите Ива Спиридонова и Симеон Аспарухов. Ще можете се запознаете лично и с художника на книгата - Обрен Деляков, а за настроението на гостите ще се погрижат музикантите от ансамбъл "Еподай", както и Мария Недялкова и Наделина Налбантова от Формация за автентичен фолклор "Куклици".

Със специалното участие на актрисата Ивана Папазова.

Заповядайте, за да научите как се събират думи и кадри от самата Деси Грамадникова, как се създава свят, в който можеш да живееш, без да искаш да си тръгнеш и защо един фотограф посяга към белия лист. Ще бъде интересно!

~~~

22 януари / 18:30 ч.