home~DTixt3~xB7en7~GpsY7g_j
Снимка: https://pixabay.com/


Изглежда снощи е валяло дъжд

и затова са весели дърветата,

и паркът винаги един и същ

със хиляди листа и капки свети.

На пейката седи пазачът глух,

ще бъде смешно, ако го запитам

дали е чул, когато ти със друг

си минала под здрача и звездите.

Не се страхувай, няма да съм лош,

и ще разкажа тихо, но на себе си,

защо се разделихме и защо

днес пак съм уморен и малко бледен.

Сънувахме ли? Свиреше щурец,

и всяка дума беше тъй ненужна,

студени бяха твоите ръце,

а устните – затворени и чужди.

И някак изведнъж, за миг, разбрах

смехът горчив и погледа далечен.

В дълбоката внезапна тишина

аз знаех, че не ме обичаш вече.

Сега съм сам, но тъй е по-добре,

разбирам всичко и не те осъждам.

Вървя замислен в пролетния ден,

и може би съм тъжен…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Всички